ДЛЯ ЛІКАРІВ, які направляють пацієнта на КТ

Комп’ютерна томографія є сучасним рентгенологічним методом обстеження, що дозволяє одержувати зображення частин тіла, органів і систем людини в аксіальній (поперечній) площині, а також реконструювати зображення в інших площинах (коронарній, сагітальній, косій, криволінійній).
Інформативність отриманих КТ-зображень значно перевершує звичайну рентгенографію, рентгенотомографію, а також інші рентгенологічні методи дослідження (в/в урографію, ірігографію і т.п.).

При порівнянні зі звичайною рентгенографією легенів, доза опромінення при КТ аналогічна або дещо вища, проте, вона порівнянна з такими дослідженнями, як в/в урографія, ірігографія, лінійна томографія, і значно нижча ніж при рентгеноскопічному дослідженні шлунково-кишкового тракту, звичайній ангіографії і сцинтіграфії.

Спіральна КТ-ангіографія – останнє досягнення рентгенівської комп’ютерної томографії. На відміну від звичайної КТ, дослідження проводиться в момент довенного введення водорозчинного контрастного препарату. Контрастна речовина вводиться у вену без складних хірургічних маніпуляцій, пов’язаних із проведенням доартеріального катетера до досліджуваного органу. Це дозволяє проводити дослідження в амбулаторних умови протягом 15-20 хвилин і повністю усунути ризик виникнення ускладнень від хірургічних маніпуляцій. Різко знижується променеве навантаження на пацієнта та значно зменшується вартість дослідження.

Дослідження судин проводяться без артефактів. Ресурс апарату дає можливість вивчити будь-які зміни на протязі всієї судини, що, у свою чергу, допомагає лікарю побачити щільність і зрілість бляшок артерій, виявити ознаки тромбозу (закупорки) судин найменшого калібру в будь-якій частині тіла. Завдяки цьому є можливість попередити виникнення інфарктів і інсультів.
КТ-ангіографія на нашому апараті може замінити скринінгову (діагностичну) ангіографію і значно перевершує УЗ-дослідження судин.

КТ-дослідження органів та систем організму дають можливість виявити найменші зміни в їх структурі, а 3D-сегментарна реконструкція даних дає можливість візуалізувати їх в віртуальному режимі.

КТ протипоказана вагітним у будь-яких термінах; виняток становлять важкі випадки, що загрожують життю вагітної (політравма, важкий перитоніт неясного ґенезу, тромбоемболія легеневих артерій).

Сканування при комп’ютерній томографії може бути не спіральним (“покроковим” – це, як правило, головний мозок) і спіральним (будь-які органи і системи, у тому числі всі відділи хребта і кінцівки, судинні обстеження).

Спіральне сканування має значні переваги перед “покроковим”, а саме: зменшення часу дослідження, отримання повного обсягу даних досліджуваної області з можливістю різних мультипланарних і тривимірних реконструкцій, дослідження судин, органів і тканин у різні фази при внутрішньовенному введенні рентгеноконтрастного препарату (артеріальна-венозна, паренхіматозна, відстрочена). Ці переваги спірального КТ-сканування дозволяють найбільш точно виявити і характеризувати різну патологію.

Відгуки

Немає відгуків.

залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Написати нам

 

Введіть що написано на картинці: captcha

 

×
Передзвонити мені

 


×